Workshop repareren voor groep 8 door vrijwilligers van het Repair Café.

Repair Café Deurningen betrekt kinderen bij duurzaamheid en repareren.

Het Repair Café Deurningen heeft een mooie nieuwe stap gezet om ook jonge gezinnen te bereiken. Tot nu toe werd het Repair Café vooral bezocht door ouderen. Daarom ontstond het idee om kinderen actief te betrekken bij het belang van repareren en duurzaamheid.

Afgelopen vrijdagmorgen vond er een speciale workshop plaats met groep 8 op basisschool Willibrordus. De 21 leerlingen, verdeeld in groepjes van vier, namen een kapot speeltje of apparaatje van huis mee. In samenwerking met de ervaren vrijwilligers van het Repair Café en andere technische ondersteuners onderzochten ze of de apparaten nog te repareren waren.

Na een korte demonstratie gingen de kinderen vol enthousiasme zelf aan de slag. Ze leerden hoe apparaten in elkaar zitten, draaiden schroeven los, bekeken onderdelen en ontdekten hoe je defecte spullen soms eenvoudig kunt herstellen. Het was niet alleen leerzaam, maar ook erg leuk om te doen.

Enkele apparaten konden direct worden gerepareerd. Wat nog niet lukte, werd meegenomen naar het Repair Café in de pastorie aan het plein. Als de reparaties voltooid zijn, worden de kinderen gebeld om hun spullen op te halen.

“Met deze workshop willen we kinderen laten ervaren dat repareren leuk is, goed voor het milieu én voordelig voor je portemonnee,” vertelt een vrijwilliger van het Repair Café. Ook juf Marbeth Heitbaum van groep 8 was enthousiast over het project en is gemotiveerd om volgend jaar weer mee te doen.

Met dit initiatief hoopt het Repair Café jongere generaties bewust te maken van duurzaamheid én gezinnen te inspireren om vaker samen te repareren.

Repair Café / Hulpdienst Thuis / ZOED

           

Gepubliceerd door op 05-07-2025